понеділок, 13 грудня 2021 р.

5 клас. Інформатика. Програмне забезпечення для опрацювання текстів

 

6 клас. Інформатика. Налаштування представлення презентації та виступ перед аудиторією. Налаштування показу презентацій

 

8 клас. Інформатика. Програми для редагування аудіо- та відеоданих. Загальні поняття про відеофільм. Розробка сценарію відеофільму

9 клас. Інформатика. Встановлення параметрів сторінки. Друкування електронної таблиці

 

10 клас. Інформатика. Програмні засоби для складних обчислень, аналізу даних та фінансових розрахунків

 

11 клас. Інформатика. Технічні засоби обробки документів та інформації. Класифікація офісної техніки

 

вівторок, 7 грудня 2021 р.

11 клас. Інформатика. Системи управління електронними документами

    Доброго дня, шановні 11-класники! Продовжуємо вивчати документообіг. І у нас на черзі електронні документи. Ознайомтесь з презентацією та випишіть у зошит основні поняття. Удачі!



7 клас. Інформатика. Мова програмування. Середовище програмування

     Доброго дня, шановні 7-класники. Знайомимося з вами з мовою програмування. Перегляньте уважно презентацію на сайті. Випишіть основні поняття у зошит. Вам це знадобиться при подальшій роботі.  Удачі!



10 клас. Інформатика. Розв'язування рівнянь, систем рівнянь, оптимізаційних задач

    Доброго дня, шановні 10-класники! Перегляньте відео, як за допомогою засобів ексель можна розв'язувати рівняння або навіть системи рівнянь. Удачі!

9 клас. Інформатика. Створення та налагодження діаграм різного типу, вибір типу діаграми

    Доброго дня, шановні 9-класники! Сьогодні розглянемо дуже цікаву тему, а саме, як налаштувати діаграму. Опрацюйте уважно відео. Удачі!

8 клас. Інформатика. Формати аудіо- та відеофайлів. Програмне забезпечення для опрацювання об'єктів мультимедіа. Захоплення аудіо та відео. Засоби перетворення

    Доброгог дня, шановні 8-класники. Переходимо до вивчення об'єктів мультимедіа. Перегляньте цікаве відео. Удачі! 

6 клас. Інформатика. Налаштування ефектів анімації об'єктів слайда

    Доброго дня, шановні 6-класники. Як налаштувати цікаву анімацію в презентаціях? Передивіться уважно відео! Удачі!

5 клас. Інформатика. Об'єкти та їхні властивості. Дії над об'єктами. Основні об'єкти текстового документа

    Доброго дня, шановні 5-класники! Передивіться та опрацюйте уважно презентацію, в якому детально розказано, як правильно працювати з об'єктами текстових даних Удачі!


вівторок, 30 листопада 2021 р.

9 клас. Інформатика. Упорядкування даних. Умовне форматування

    Доброго дня, шановні 9-класники. Повторюємо раніше вивчений матеріал. Перегляньте уважно презентацію та випишіть у зошити основні поняття. Удачі! (не забуваємо про практичні роботи!). Перегляньте також відео, там багато важливої і корисної інформації.


8 клас. Інформатика. Поняття мови програмування. Складові мови програмування

 Доброго дня, шановні 8-класники. Розпочинаємо з вами тиждень із знайомства з мовами програмування. Зверніть увагу: ми будемо в цьому навчальному році вивчати мову програмування LAZARUS, вона відноситься до серйозних програм, з якими працюють справжні програмісти!

Отже, домашнім завданням буде опрацьовування параграфу 5.1 вашого підручника та самостійне встановлення програми Lazarus на вашому ПК. 


   Дане відео допоможе Вам встановити програму на своєму комп'ютері або ноутбуці. Програма не вибаглива, але при встановленні уважно читайте кожний пункт. Уникайте встановлення додатків яндекс, мейл ру, супутник ру або їм подібних!!!

понеділок, 29 листопада 2021 р.

5 клас. Інформатика. Безпечне користування інтернетом. Критичне оцінювання інформації, отриманої з інтернету

    Доброго дня, шановні 5-класники. У нас завершується тема "Мережеві технології та інтернет". Уважно передивіться відео до даного уроку. Будьте обережними та обачливими при користуванні інтернетом, інтернет-ресурсами та соціальними мережами! Удачі!

6 клас. Інформатика. Ефекти анімації, рух об'єктів в презентаціях

    Доброго дня, шановні 6-класники. Опрацюйте тему з інформатики. Уважно перегляньте презентацію та відео, випишіть у зошити основні поняття. Удачі!



четвер, 25 листопада 2021 р.

9 клас. Інформатика. Практична робота №4 "Використання логічних, математичних та статистичних функцій під час вирішення поставленої задачі"

  Доброго дня, шановні 9-класники. Спробуйте виконати практичну роботу з інформатики, якщо буде така можливість. Принаймі, ознайомтесь з презентацією та прочитайте хід виконання практичної у документі WORD. Удачі!


ПРАКТИЧНА РОБОТА №4

8 клас. Інформатика. Конструювання сайтів

    Доброго дня, шановні 8-класники. Сьогодні розглянемо тему, яка дуже актуальна на сьогоднішній час. Отже, уважно перегляньте презентацію та випишіть у зошити основні поняття. Удачі!



середа, 24 листопада 2021 р.

10 клас. Інформатика. Візуалізація рядів і трендів даних

    Доброго дня, шановні 10-класники. Повторіть, будь ласка, попередню тему та опрацюйте нову. У зошит випишіть основні поняття статистичного аналізу даних, як, наприклад, вибірка, мода, медіана... Удачі!




9 клас. Інформатика. Практична робота №3 "Розв'язування задач на обчислення"

    Доброго дня, шановні 9-класники. Спробуйте виконати практичну роботу з інформатики, якщо буде така можливість. Принаймі, ознайомтесь з презентацією та прочитайте хід виконання практичної у документі WORD. Удачі!


ПРАКТИЧНА РОБОТА №3


четвер, 21 жовтня 2021 р.

Увага! І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад триває!

   Всім доброго дня! Оголошується І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики та інформаційних технологій. Завдання Ви можете прочитати та завантажити з розділу мого блогу "Олімпіада 2021-2022" або за посиланням. Удачі!



середа, 20 жовтня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Створення, редагування та форматування символів, колонок, списків в текстовому документі. Недруковані знаки.

    Доброго дня, шановні 8-класники! Доопрацьовуємо матеріал самостійно. Нагадаю, ми зупинились на 25 слайді. Удачі!



9 клас. Інформатика. Класифікація програм для роботи з тривимірною графікою

    Доброго дня, шановні 9-класники. Опрацюйте будь ласка презентації та спробуйте завантажити програму блендер. Посилання для завантаження у групі вайбер вашого класу. Удачі!



10 клас. Інформатика. Поняття про штучний інтелект, інтернет речей, smart-технології та технології колективного інтелекту

Доброго дня, шановні 10-класники. Доопрацьовуємо матеріал. Удачі!


середа, 6 жовтня 2021 р.

10 клас. Інформатика. Комп'ютерно-орієнтовані засоби планування, виконання і прогнозування результатів навчальної, дослідницької і практичної діяльності

    Доброго дня, шановні 10-класники. Сьогодні у нас нова тема. Будь ласка, випишіть у зошити назву теми і основні поняття, пов'язані з нею. Удачі!



9 клас. Інформатика. Тривимірна графіка. Принципи тривимірної навігації

    Доброго дня, шановні 9-класники. Починаємо вивчати нову тему. Уважно передивіться презентацію, у зошити випишіть назву теми і основні поняття тривимірної графіки. Удачі!



8 клас. Інформатика. Історія опрацювання засобів інформаційних об'єктів

    Доброго дня, шановні 8-класники. Сьогодні опрацьовуємо нову тему. Уважно передивіться презентацію та випишіть коротко назви приладів і коли вони виникли. Удачі!



четвер, 30 вересня 2021 р.

10 клас. Інформатика. Навчання в інтернеті

    Доброго дня, шановні 10-класники. Опрацюйте презентацію нової теми, можливо, комусь із Вас вона допоможе в майбутньому обрати свою професію. Удачі!



9 клас. Інформатика. Безпечне зберігання даних

    Доброго дня. Передивіться презентацію нової теми та випишіть у зошит тему уроку та основні поняття. Удачі!



середа, 29 вересня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Пристрої введення та виведення даних

 Доброго дня, шановні 8-класники! Опрацьовуємо сьогодні нову тему. Уважно перегляньте презентацію та випишіть у зошит тему уроку та основні поняття. А які зовнішні пристрої вашого домашнього ПК?



четвер, 22 квітня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Алгоритми з повтореннями для опрацювання величин. Цикл з лічильником.

    Доброго дня, шановні 8-класники. Сьогодні розглядаємо алгоритми з циклом (лічильником). Випишіть у зошити тему уроку та основні оператори для роботи з програмою. Удачі!



четвер, 15 квітня 2021 р.

7 клас. Інформатика. Цикли з лічильником та передумовою

    Доброго дня, шановні 7-класники! Повторіть попередній матеріал та опрацюйте ще одну тему роботи з циклами у мові pyton. Додаю презентації для опрацювання. Удачі!




8 клас. Інформатика. Елементи ведення даних

    Доброго дня, шановні 8-класники. Опрацюйте нові для вас уроки, уважно переглянувши презентацію. Випишіть у зошити основні команди та позначення для роботи з елементами. Удачі!




середа, 14 квітня 2021 р.

9 клас. Інформатика. Масиви

    Доброго дня, шановні 9-класники. Сьогодні опрацьовуємо масиви у мові програмування pascal. Отже, Уважно передивіться відео, перейдіть за посиланням та опрацюйте урок на сайті. Спробуйте замостійно задати і вивести на екран масив, що містить натуральні числа від 1 до 100. Удачі!

Посилання на урок з сайту

четвер, 8 квітня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Алгоритми з розгалуженнями для опрацювання величин

    Доброго дня, шановні 8-класники. Сьогодні нова тема (у підручнику параграф 6.4). Передивіться уважно презентації та випишіть основні поняття та команди. Удачі! 




середа, 7 квітня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Величини логічного типу, операції над ними

    Доброго дня, шановні 8-класники. Для того, щоб далі рухатись у програмуванні, необхідно обов'язково переглянути змінні логічного типу. Перегляньте презентації, випишіть у зошити таблиці істиності. Готуємось до самостійної, удачі!




вівторок, 6 квітня 2021 р.

пʼятниця, 26 березня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Практична робота 10. Створення програми з кнопками та написами

    Доброго дня, шановні 8-класники. Спробуйте за цією презентацією створити найпростішу різнокольорову форму, яка має назву "Інформатика, 8 клас", дві кнопки та два написи (наприклад, "1 підгрупа" та "2 підгрупа"). Добавте у форму напис, який містить Ваше прізвище, ім'я та клас. Це допоможе Вам у майбутньому створити першу програму та налагодити її. Створену форму фотографуємо та скидаємо мені на вайбер. Пробуємо програмувати, удачі! 

Перегляньте презентацію, вона Вам допоможе!




пʼятниця, 12 березня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Величини (змінні і константи), їхні властивості

    Доброго дня, шановні 8-класники. Опрацюйте будь ласка, тему, розташовану у презентації. У зошит випишіть

  1. Назву теми;
  2. Що таке змінні;
  3. Що таке константи;
  4. Основні поняття та команди.




9 клас. Інформатика. Стандартні типи даних

 

Доброго дня, шановні 9-класники. Сьогодні поговоримо про стандартні типи даних, які використовуються в даній мові програмування. Річ у тім, що мова Паскаль не зрозуміє Вас, якщо Ви просто напишете у програмі а:=25 або а=25. Вона (мова) не знає, що таке а. Прописати її, як і всі змінні, прийдеться у пункті Var, що розташований перед початком тіла програми Begin. Про типи даних Ви можете прочитати за посиланням

  Хочу показати ще одну простеньку команду: команду присвоювання (:=). Наприклад, а:=25 означає, що змінній а присвоєно значення 25. Але, якщо на наступній стрічці буде прописано а:=а+6 то змінній а буде присвоєно значення 31 (25+6=31). Давайте, разом з попереднім уроком спробуємо написати простеньку програму додавання двох чисел (цілих, тобто integer).

Program plyus;

Var a, b: integer;

Begin

    a:=25;

    b:=6;

    a:=a+b;

    writeln(a);

end.

  Ще цікавий момент: Ви помітили, що я після початку програмування begin ставлю відступи на кожній стрічці до end. На такі відступи програма не звертає ніякої уваги. Ви можете їх взагалі не ставити. Ви взагалі можете програму писати в одну стрічку, програма зрозуміє, що нова стрічка починається після ( ; ). Це етикет написання програми.

Удачі!

четвер, 11 березня 2021 р.

7 клас. Інформатика. Величини в алгоритмах з розгалуженням

    Доброго дня, шановні 7-класники! У нас сьогодні нова тема. Вона не проста, тому віднесіться до неї серйозно! читаємо презентацію, виписуємо у зошити тему уроку та основні команди та поняття! Удачі!



8 клас. Інформатика. Поле, його властивості

    Доброго дня, шановні 8-класники. Від властивостей напису, кнопки та напису переходимо до властивостей поля. Отже, уважно переглядаємо презентацію та виписуємо у зошит тему уроку та основні поняття. Удачі!



середа, 10 березня 2021 р.

9 клас. Інформатика. Основні поняття мови програмування

 

   Доброго дня, шановні 9-класники! Сьогодні знайомимось з новою мовою програмування - Паскаль (Pascal). 

   Отже, метою нашого уроку буде знайомство з:

  1. Алфавітом;
  2. Деякими послідовностями спеціальних символів;
  3. Структурою програми.

Для встановлення програми я пропоную перейти за посиланням.

Переходимо за посиланням і у зошити виписуємо:

  1. Алфавіт;
  2. Деякі послідовності спеціальних символів;
  3. Структуру.

   Ці команди дуже важливі. Запам'ятати Ви їх все одно всі не зможете, принаймні поки що. Але відкривши зошит, зможете скористатись ними. Приклади не переписуйте. 

Зверніть увагу:

  • Назва програми складається виключно з англійських літер, не більше 8-ми:
  • Заборонено назву починати з цифри або числа;
  • Заборонено використовувати спеціальні символи (наприклад, *, /, -, + і т.д.), виключенням є знак підкреслення ( _ );
  • Після кожної окремої команди в кінці стрічки за деяких виключень ставиться ( ; );
  • Кількість begin і end повинні бути однаковими, причому після end ставиться ( ; ) після begin не ставиться нічого, в кінці програми після end ставиться крапка.

Давайте з почнемо з першої команди виведення тексту на екран консолі (Привіт, Світ!

Write ('Текст') - програма виведе у рядок слово "Текст"

Writeln ('Текст') - програма виведе у рядок слово "Текст" і перейде на нову стрічку (ln означає лінія, тобто перейти на нову лінію);

ПЕРША ПРОГРАМА

program persha_p;

begin

   writeln ('Привіт, Світ!');

end.

середа, 3 березня 2021 р.

9 клас. Інформатика. Створення таблиць. Введення і редагування даних різних типів

    Доброго дня, шановні 9-класники! Сьогодні нова тема, переглядаємо презентацію, виписуємо основні поняття, готуємось до тестування! Удачі!



7 клас. Інформатика. Система координат у проектах створення зображень

    Доброго дня, шановні 7-класники! Сьогодні вчимося малювати у програмному середовищі  pyton. Перегляньте, будь ласка, презентацію та випишіть у зошит тему і основні команди малювання. 



середа, 27 січня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Створюємо першу програму.

    Доброго дня, шановні 8-класники. Сьогодні пробуємо створити свою першу програму. Для цього вивчаємо два цих уроки (дещо з цього ви вже знаєте), і виконуємо покроково те, що там написано.

Урок 1. “Середовище розробки Lazarus”

Урок 2. “Перша програма”



9 клас. Інформатика. Бази даних access

     Доброго ранку, шановні 9-класники. Пропоную для ознайомлення з базою даних передивитись невеликий цикл уроків по access. Після ознайомлення ви зможете принаймі створити найпростішу базу даних на своєму ПК. 

1. Термін база даних та що він означає


2. Як організоване зберігання інформації у базах даних

3. Розробляємо модель реляційної бази даних

4. Створюємо реляційну базу даних у Access (створення таблиць та схеми даних)

 

четвер, 21 січня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Підготовка до самостійної роботи

 Доброго дня, шановні учні 8 класу. Повторіть або знайдіть в інтернеті наступні відповіді до запитань, вказаних нижче. Це допоможе вам завтра легше впоратись з самостійною роботою завтра.

  • Як називається об'єкт, на якому можна розмістити різні компоненти, зокрема, кнопки, поля, написи, меню, смуги прокручування
  • Як називається алгоритм опрацювання даних, записаний спеціальною мовою та призначений для виконання комп'ютером
  • Як називається мова, яку використовують для запису алгоритмів, призначених для виконання комп'ютером
  • Як називаються дані, які потрапляють до програми від певних пристроїв або від іншої програми, або з іншого джерела
  • Як називаються правила складання і запису мовних конструкцій
  • Як називається процес перетворення комп'ютерної програми, написаної на мові програмування у відповідний код на іншій мові програмування
  • Як називається програма, що призначена для перекладу та наступного запам'ятовування повністю всієї програми, яка написана деякою мовою, у програму в машинних кодах
  • Що таке комп'ютерна програма
  • Які є типи комп'ютерних програм
  • Як називається множина символів, з яких можна утворювати слова і речення цієї мови (програмування)
  • Що таке алгоритм програми
  • Хто і коли створив мову PASCAL

Удачі!

середа, 20 січня 2021 р.

7 клас. Інформатика. Створення лінійних програм зі змінними

    Доброго дня, шановні учні 7 класу! Сьогодні спробуємо заставити нашого котика самому обраховувати деякі найпростіші дії з числами, як, наприклад, додавання або порівняння. Отже уважно дивимось відео!



пʼятниця, 15 січня 2021 р.

9 клас. Інформатика. Реляційні бази даних, їхні об'єкти

 Доброго дня, шановні учні. Продовжуємо вивчати базу даних. Сьогодні річ піде про реляційні бази даних. Урок більше ознайомчий, проте без основних понять Ви не зможете рухатись далі. Тож, будь ласка, уважно передивіться презентацію, передивіться параграф 15 розділу 3 Підручника за 10-11 класи з розділу "Підручники онлайн" цього блогу.


   Якщо на вашому ПК встановлений Microsoft office (від 2007 версії), спробуйте знайти додаток access. Наголошую, що у базових версіях типу "стандарт", "базовий" або "початковий" його немає. Але, якщо версії є більш повними, типу "professional", "ultimate", "corporate", то ця база даних там присутня. Перпедивіться відео та покроково спробуйте відтворити найпростішу реляційну базу даних. Удачі!

четвер, 14 січня 2021 р.

8 клас. Інформатика. Знайомство з середовищем програмування. Створення найпростішого проекту.

 Доброго дня, шановні учні. На попередньому уроці ви розглянули види основних програмних продуктів. Також передивились відео із встановлення LAZARUS на своєму ПК. Сьогодні, будь ласка, передивіться презентацію, відео попереднього уроку та спробуйте створити свій перший найпростіший проект. Удачі!

Не забудьте повторити параграф 5.1


9 клас. Інформатика. Поняття бази даних і систем керування базами даних, їх призначення

 Доброго дня, шановні 9-класники. Розпочинаємо з вами нову важливу цікаву тему "База даних". Справді, без цієї теми було б просто неможливо впорядковувати великий обсяг даних, які використовує людство або навіть група людей на сьогоднішній день. Матеріалу у вашому підручнику немає, тому беремо ручку, уважно передивляємось презентацію та виписуємо основні поняття, зокрема, що таке бази даних, їх види та сфери використання! Удачі!


  Додаю відео, яке не є обов'язковим для вивчення, проте розширить ваші уявлення щодо сьогоднішньої теми уроку. Рекомендую для ознайомлення


Якщо все ж таки немає підручника, але Вам з ним зручно працювати, можете відкрити підручник онлайн для 10-11 класів, розташований у розділі "Підручники онлайн" цього блогу. Потрібний матеріал знайдете у параграфі 14 розділу 3

8 клас. Інформатика. Поняття мови програмування. Складові мови програмування.

 Доброго дня, шановні 8-класники. Розпочинаємо з вами тиждень із знайомства з мовами програмування. Зверніть увагу: ми будемо в цьому навчальному році вивчати мову програмування LAZARUS, вона відноситься до серйозних програм, з якими працюють справжні програмісти!

Отже, домашнім завданням буде опрацьовування параграфу 5.1 вашого підручника та самостійне встановлення програми Lazarus на вашому ПК. 


   Дане відео допоможе Вам встановити програму на своєму комп'ютері або ноутбуці. Програма не вибаглива, але при встановленні уважно читайте кожний пункт. Уникайте встановлення додатків яндекс, мейл ру, супутник ру або їм подібних!!!

7 клас. Інформатика. Величини. Змінні. Вказівка присвоювання

 Доброго дня, шановні 7-класники. На цьому тижні ми повторюємо основи програмуваня, які Ви вивчали минулого року в середовищі SCRATCH. Отже, уважно передивіться презентацію, невелике відео та випишіть у зошит основні поняння програмування. Це і буде вашим домашнім завданням цього уроку. Удачі! (Для перегляду презентації просто натисніть на картинку )